Tidligere aktiviteter

Nedenfor kan du søge enkeltarrangementer – og se liste med de seneste 400 arrangementer:

Dato / tid: Arrangement Ansvarlige
søn 14.01.2018
kl. 08:50 - 13:30
HU14 SM-kampe
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
Erling
søn 14.01.2018
kl. 08:40 - 14:30
DU14 SM-kampe
Sundbyhallerne, København S
Sohaib
søn 14.01.2018
kl. 08:00 - 13:00
D1-Kval. VK Vestsjælland ude
Korsørhallen, Korsør
Steen
tirs 9.01.2018
kl. 19:30 - 22:00
styregruppemøde RS Rødovre/Ishøj
Klubhuset, Ishøj
---
tirs 9.01.2018
kl. 18:00 - 19:30
trænermøde RS Rødovre/Ishøj
Klubhuset, Ishøj
---
søn 7.01.2018
kl. 12:45 - 18:30
DU14 Grand Prix
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
Sohaib
søn 7.01.2018
kl. 08:40 - 16:20
DU16 Grand Prix
Sundbyhallerne, København S
Steen
søn 7.01.2018
kl. 08:15 - 16:00
HU16 Grand Prix
Korsørhallen, Korsør
Moe
søn 7.01.2018
kl. 08:15 - 16:00
HU14 Grand Prix
Korsørhallen, Korsør
Erling
lør 30.12.2017
kl. 07:00 - 20:00
Alle U-hold: Julestævne i Skåne
Sporthall Svedala, Svedala
Maibritt Skouborg
fre 22.12.2017 - 2.01.2018
kl. 00:00
Juleferie ---
søn 10.12.2017
kl. 12:00 - 15:00
D1: Aarby hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Steen / Mitch
søn 10.12.2017
kl. 10:00 - 19:00
HU Grand Prix
Rødovrehallen, Rødovre
Erling
søn 10.12.2017
kl. 10:00 - 19:00
DU Grand Prix
Rødovrehallen, Rødovre
Sohaib
tirs 5.12.2017
kl. 20:25 - 23:20
H2: Frederiksberg ude
Kedelhallen, Frederiksberg
Torben
søn 3.12.2017
kl. 08:40 - 15:00
HU16 SM-kampe
Bellahøj Hallen 2, Brønshøj
Torben / Moe
søn 3.12.2017
kl. 08:40 - 15:30
DU16 SM-kampe
Engelsborghallen, Lyngby
Steen
lør 2.12.2017
kl. 12:00 - 20:00
HU14 SM-kampe
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling
lør 2.12.2017
kl. 12:00 - 18:30
DU14 SM-kampe
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib
lør 25.11.2017
kl. 18:00 - 22:00
Julefest - alle !
Gildbroskolen, Ishøj
Betina
lør 25.11.2017
kl. 14:00 - 17:00
D1: Hvidovre hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Steen / Mitch
lør 25.11.2017
kl. 12:00 - 15:00
H2: Amager hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Torben
lør 25.11.2017
kl. 11:20 - 17:20
DU14 Grand Prix
Gladsaxe Idrætshal 2, Søborg
Sohaib
lør 25.11.2017
kl. 10:40 - 17:20
HU14 Grand Prix
Gladsaxe Idrætshal 1, Søborg
Erling
lør 25.11.2017
kl. 08:20 - 17:00
HU16 Grand Prix
Bjergmarkshallen, Holbæk
Moe/Torben
man 20.11.2017
kl. 18:30 - 21:30
H2: Aarby hjemme
Gildbroskolen, Ishøj
Torben
lør 18.11.2017 - 19.11.2017
kl. 07:00 - 17:00
Vestsjælland ungdomsstævne Molten Cup
Antvorskov Skole, Slagelse
Klubsekretær
man 13.11.2017
kl. 19:30 - 22:00
H2: Glostrup hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Torben
lør 11.11.2017
kl. 12:00 - 20:00
HU16 Grand Prix
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Moe/Torben
lør 11.11.2017
kl. 12:00 - 20:00
HU14 Grand Prix
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling
lør 11.11.2017
kl. 12:00 - 20:00
DU16 Grand Prix
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Steen / Mitch
lør 11.11.2017
kl. 12:00 - 20:00
DU14 Grand Prix
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib
lør 11.11.2017
kl. 11:45 - 15:15
H2: VR ude
Rødovrehallen, Rødovre
Torben
søn 5.11.2017
kl. 07:40 - 12:00
D1: Frederiksberg ude
Kedelhallen, Frederiksberg
Steen / Mitch
lør 4.11.2017
kl. 00:00
DU14 hygge i klubhuset
Klubhuset, Ishøj
---
man 30.10.2017
kl. 17:00 - 22:15
D1: Vestsjælland ude
Søndermarkshallen, Slagelse
Steen / Mitch
søn 29.10.2017
kl. 09:50 - 16:10
DU14 Grand Prix
Tjørnehøjskolens Hal, Brøndby
Sohaib
søn 29.10.2017
kl. 09:40 - 16:20
HU16 Grand Prix
Gladsaxe Idrætshal 2, Søborg
Moe/Torben
søn 29.10.2017
kl. 08:45 - 16:20
HU14 Grand Prix
Hvissingehallen, Glostrup
Erling
søn 29.10.2017
kl. 08:45 - 12:15
H2: Enghave VK ude
Bavnehøjhallen, København SV
Torben
lør 28.10.2017
kl. 12:20 - 16:40
D1: Ringsted ude
Bengerd Hallen, Ringsted
Steen / Mitch
søn 8.10.2017
kl. 12:00 - 15:00
H2: Pan volley hjemme
Rødovrehallen, Rødovre
Torben
søn 8.10.2017
kl. 10:00 - 13:00
D1: Vestsjæll. hjemme
Rødovrehallen, Rødovre
Steen / Mitch
søn 8.10.2017
kl. 09:30 - 17:00
DU14 Grand Prix
Rødovrehallen, Rødovre
Sohaib
lør 7.10.2017
kl. 11:45 - 17:50
HU16 Grand Prix
Taastrup Idræts Center, Taastrup
Moe/Torben
lør 7.10.2017
kl. 11:45 - 17:50
HU14 Grand Prix
Taastrup Idræts Center, Taastrup
Erling
lør 30.09.2017
kl. 12:00 - 15:00
D1: Glostrup hjemme
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Steen / Mitch
søn 24.09.2017
kl. 10:00 - 16:00
HU14 Grand Prix
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Erling
søn 24.09.2017
kl. 10:00 - 16:00
DU14 Grand Prix
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
Sohaib
søn 24.09.2017
kl. 09:50 - 13:00
D1: Brøndby ude
Tjørnehøjskolens Hal, Brøndby
Steen / Mitch
søn 24.09.2017
kl. 08:45 - 16:45
DU16 Grand Prix ude
Frihedens Idrætscenter, Hvidovre
Steen / Mitch
søn 24.09.2017
kl. 07:40 - 11:20
H2: Lyngb-Glads. ude
Buddingehallen, Søborg
Torben
lør 23.09.2017
kl. 12:30 - 17:10
KP Herrer: Pan Volley ude
Taastrup Idrætshaller, Taastrup
Torben
lør 23.09.2017
kl. 12:30 - 17:10
KP Herrer: Køge ude
Taastrup Idrætshaller, Taastrup
Torben
lør 23.09.2017
kl. 11:50 - 18:00
KP Damer: Vestsjæll ude
Taastrup Idrætshaller, Taastrup
Steen / Mitch
lør 23.09.2017
kl. 11:50 - 18:00
KP Damer: Frederiksberg ude
Taastrup Idrætshaller, Taastrup
Steen / Mitch
tors 31.08.2017
kl. 00:00
Test arrangement 2
Ishøj Idrætscenter, Ishøj
---
fre 25.08.2017 - 28.08.2017
kl. 17:45 - 19:30
Tur til Bad Salzungen
Bad Salzungen, Bad Salzungen
rsvolley@ishojvolley.dk
fre 25.08.2017
kl. 17:00 - 20:00
Testarrangement webmaster
søn 11.06.2017
kl. 11:00 - 17:00
Venskabsstævne næste års hold ---